niedziela, 3 grudnia 2023

Zima zaskoczyła :)

Ostatnie dni pod przykrywką zimy, posypało nieźle.

Tak posypało, że drogowców znowu zaskoczyło, 

W powiecie naszym na drogach gminnych szklanka, dosłownie,

warunki do jazdy to masakra.

Coś mi się wydaje, że do świąt nie będzie śladu po zimie.2 komentarze:

  1. Też uważam, że Boże Narodzenie będzie bez zimowej aury, ale kto to jeszcze wie? Z ciekawostek pogodowych mogę Ci napisać, że według amerykanów grudzień będzie w normie, a styczeń i luty bardzo ciepłe, natomiast marzec też powyżej normy, ale nie aż tak jak dwa wgczęsnijesze miesiące. Kto wie, czy to nie jest zapowiedź czwartego z rzędu sezonu zimowego o łagodnym przebiegu, a kończącego się chłodną wiosną? Jednak z drugiej strony nasze IMGW pokazuje, że grudzień w normie, styczeń i luty również (normie wieloletniej czyli zimowe) jeżeli chodzi o temperaturę, ale powyżej normy, jeżeli chodzi o opady. Natomiast marzec już cieplejszy od normy wieloletniej. Ciekawe jak będzie naprawdę? Zobaczymy.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jacek masz rację, ale w tych czasach te modele pogodowe w pośredni sposób są działalnością człowieka, te teorie spiskowe o rozpylaniu chemii na niebie, stają się taką rzeczywistością.
    Jak my fotograficzni obserwatorzy :), wiemy, że natura radzi sobie bardzo dobrze, utrze nam, człowieczeństwu, nosa. Martwi mnie tylko ten europejskich elit fanatyzm Eco, to już się staje chore...

    OdpowiedzUsuń